• ZÁKLADNÁ ŠKOLA, Slatinská 3, Beluša

Slatinská 3, 018 61 Beluša

OZNAM O ZÁPISE DIEŤAŤA DO 1. ROČNÍKA

PRE ŠKOLSKÝ ROK 2024/2025

V súlade so Všeobecne záväzným nariadením obce Beluša č. 5/2023 o určení miesta a času  zápisu dieťaťa na plnenie povinnej školskej dochádzky v základnej škole sa v budove 1. stupňa  ZŠ (vchod od parkoviska) uskutoční zápis  detí do 1. ročníka pre školský rok 2024/2025 v termínoch:

03. apríla 2024 (streda)

od 15,00 - 16,00 hod. (priezvisko dieťaťa začínajúce na A – CH)

od 16,00 - 17,00 hod. (priezvisko dieťaťa začínajúce na I – P)

od 17,00 - 18,00 hod. (priezvisko dieťaťa začínajúce na R – Z)

10. apríla 2024 (streda)

od 15,00 - 16,00 hod. (priezvisko dieťaťa začínajúce na A – M)

od 16,00 - 17,00 hod. (priezvisko dieťaťa začínajúce na N – Z)

Zápis je povinný pre deti, ktoré do 31.08.2024 dovŕšia vek 6 rokov.

Postup pri zápise:

• zápis bude prebiehať fyzicky za prítomnosti zákonných zástupcov spolu s dieťaťom
          • zápisu je potrebné priniesť:

RODNÝ LIST dieťaťa

OBČIANSKY PREUKAZ zákonných zástupcov

ROZHODNUTIE SÚDU o zverení dieťaťa do výchovy - v prípade neúplnej rodiny

POPLATOK 15 na zakúpenie písaniek s predtlačou, zošitov a výkresov

Spôsob podania prihlášky do 1. ročníka:

Zákonní zástupcovia vyplnia elektronickú prihlášku vopred presne podľa rodného listu dieťaťa a uvedú všetky skutočnosti podľa predtlače formulára žiadosti. Pri vyplňovaní prihlášky je dôležité používať diakritiku (dĺžne a mäkčene), malé i veľké písmená, neuvádzať zdrobneniny krstného mena. Skontrolovanú prihlášku je potrebné odoslať kliknutím na tlačidlo OK v termíne do 02.04.2024.

Vytlačenú a podpísanú prihlášku  prinesú zákonní zástupcovia na zápis. Ak zákonný zástupca nemá možnosť komunikovať so školou elektronicky, nemá možnosť vyplniť elektronickú prihlášku  či vytlačiť ostatné potrebné  tlačivá, v deň zápisu mu po predložení predpísaných dokladov pomôžu zamestnanci školy

Podľa §144 školského zákona sa na prihláške vyžaduje podpis oboch zák. zástupcov dieťaťa.

Podpis len jedného zákonného zástupcu na prihláške postačuje v prípade, ak sa zákonní zástupcovia dohodli, že všetky písomnosti týkajúce sa vzdelávania dieťaťa bude podpisovať iba jeden zákonný zástupca a v deň zápisu doručia škole písomné vyhlásenie (pre stiahnutie kliknúť na text). Ak má dieťa len jedného zákonného zástupcu, alebo z objektívnych príčin nie je možné získať podpis druhého zákonného zástupcu, prítomný zákonný zástupca predloží čestné vyhlásenie (pre stiahnutie kliknúť na text).

O prijatí na základné vzdelávanie do základnej školy rozhodne riaditeľka školy do 15. júna 2024. Ak je v prihláške uvedená doručovacia adresa len jedného zákonného zástupcu, riaditeľka školy nie je povinná druhú doručovaciu adresu zisťovať a rozhodnutie sa doručuje len na známu doručovaciu adresu. Ak majú obaja zákonní zástupcovia rôznu doručovaciu adresu, rozhodnutie sa doručuje každému zákonnému zástupcovi osobitne. V prípade, že zákonní zástupcovia majú zriadenú a aktívnu elektronickú schránku v zmysle zákona o e-Governmente (https://www.slovensko.sk/), bude rozhodnutie o prijatí zaslané prostredníctvom tejto e-schránky. !!! Elektronická schránka nie je totožná s emailovou schránkou.

Žiadosť o prijatie do ŠKD a Prihláška na stravovanie

V prípade záujmu o školský klub detí/družinu vyplnia zákonní zástupcovia Žiadosť o prijatie do ŠKD a vyplnenú žiadosť odovzdajú v deň zápisu škole. Tiež je potrebné oboznámiť sa s Pravidlami pobytu dieťaťa v ŠKD.

Prihláška na stravovanie bude pripravená a zákonným zástupcom poskytnutá k vyplneniu v deň zápisu.