• 2023/2024

•

V júni 2023 sme podali projekt s názvom Naša inkluzívna škola zameraný na zabezpečenie komplexného  inkluzívneho vzdelávanie všetkých žiakov, na podporu inovatívneho výchovno-vzdelávacieho procesu a aktivizáciu žiakov, medzigeneračné, rovesnícke či zážitkové učenie, podporu, prevenciu a intervenciu žiakov v riziku (zdravotné, sociálne znevýhodnenie alebo iné životné ťažkosti). Podpora a rozpočet projektu boli  maximálne 100 000,-€ pre jednu školu. Boli sme úspešní a nadáciou Volkswagen  Slovakia podporení sumou 100 000,- €. V škole vytvoríme multisenzorickú miestnosť SNOEZELEN so senzorickými pomôckami. V areáli školy vybudujeme exteriérovú učebňu, ktorá bude využívaná na canisterapiu, muzikoterapiu, arteterapiu, sociálnu výchovu a rôzne iné vyučovacie hodiny. Zrevitalizujeme a vybavíme miestnosti školského psychológa a školského špeciálneho pedagóga. Vymaľujeme, zariadime novým nábytkom, výchovnými, terapeutickými a špeciálnymi kompenzačnými pomôckami. Vytvoríme centrálnu oddychovú zónu so sedacími vakmi, kobercom nielen v spoločných priestoroch, ale aj v triedach, ktoré sú pri zavádzaní inkluzívneho vzdelávania nevyhnutným prvkom pre tvorbu inkluzívnej klímy školy. Zrealizujeme vzdelávania z oblasti psychológie, špeciálnej pedagogiky, liečebnej pedagogiky pri jednotlivých poruchách detského vývinu, metodiky výchovy a vzdelávania detí so ŠVVP, detí v ohrození, v depresií, po traumatizujúcich životných situáciách.

Projekt ZELENÉ OČI

V projekte Zelené oči financovanom  Trenčianskym samosprávnym krajom sme požiadali o grant vo výške 2 000,- € na vytvorenie dažďovej záhrady v areáli školy. Boli sme úspešní a dažďová záhrada pod odborným vedením záhradnej architektky Ing. Nemedy a pedagóga Mgr. Mateja Dolníka so žiakmi začala vznikať.

Zo Zeleného vzdelávacieho fondu sme získali 8 000 €  na realizáciu projektu „Kvitnúca škola“.

Hlavným cieľom projektu je zadržať dažďovú vodu a následne ju  využiť. Osadenie nadzemnej nádržebude využité najmä v teplých letných mesiacoch, kedy je vody málo. V centrálnej časti školy sú navrhnuté trvalkové záhony,ktoré budú svojim kvitnutím efektné počas celej sezóny.

Projekt RecykloHry

Je názov environmentálneho projektu zameraného na zber prenosných batérií a akumulátorov. Ide o komplexný systém zberu, dopravy, separácie a zhodnotenia použitých prenosných batérii a akumulátorov Na našej škole je aktivovaný od marca 2011.